W grudniu w bibliotece miały miejsce 2 wystawy: "Kameleoptaki" - oraz "Koronki i Łapacze snów" w wykonaniu Krystyny Sapigórskiej.
"Łapacze snów" są wykonane techniką koronkarską, oparte są na motywach ludowych. Mamy wśród nich dekoracje kolorowe, jak również te wykonane w całkowitej bieli. Misterne, precyzyjne wykonanie tworzy niesamowity efekt wizualny. Oprócz nich oglądać możemy także zimowe koronki w kształcie gwiazdek śniegowych.
Wystawa Kameleoptaki to instalacja składająca się z prac malarskich dziecięcej grupy plastycznej z Droszkowa. Kameleoptaki to ptaki-kameleony zmieniające ubarwienie w zależności od tego, gdzie usiądą lub polecą. Żyją w krainie dziecięcej wyobraźni. Znajdują się tu ptaki, które przysiadły na drzewie, w lesie, na łące pełnej kwiatów, na sukience księżniczki, na kartce w kratkę i takie, które leciały w pobliżu gwieździstego nieba, chmur, tęczy, zachodzącego słońca. W swojej ptasiej wędrówce mijają plastikowe chmury malowane przez dzieci kolorami ich wyobraźni. Zapraszamy serdecznie do przeniesienia się do magicznego świata Kameleoptaków, pełnego barw i zaskakujących pomysłów.