„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”
Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W ramach realizacji projektu p.n. „Książka dla Malucha – Droszkowskie przedszkolaki w krainie lektur” dwie grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Przyjazna Szkoła” w Droszkowie odwiedziły bibliotekę w Zaborze.
Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o nie.
W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci obejrzały bajkę, przedstawioną w formie Teatru Kamishibai. Przedszkolaki poznały opowiadania „Dwa ptaszki” oraz „O panach palcach” autorstwa J. Brudzewskiego.
Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.
Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci wzięły udział w zabawie „Skarby jesieni” – każde dziecko miało za zadanie odpowiedzieć, bez patrzenia, jaki skarb jesieni wylosowało. W nagrodę każdy przedszkolak otrzymał jabłko oraz zakładkę do książki. Dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki.

Projekt p.n. „Książka dla Malucha – Droszkowskie przedszkolaki w krainie lektur”, realizowany przez Grupę nieformalną p.n. „Rodzice małych czytelników”, pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego „Przyjazna Szkoła”.

Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 -2030.
Wizyta przedszkolaków 1Wizyta przedszkolaków 5Wizyta przedszkolaków 7Wizyta przedszkolaków 3Wizyta przedszkolaków 2Wizyta przedszkolaków 8Wizyta przedszkolaków 9