Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wraz z bibliotekami wszystkich typów, organizuje ogólnopolską akcję – Tydzień Bibliotek.

Program promocji czytelnictwa i bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka! Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze, jak co roku, włączyła się do tej akcji.

Poniżej harmonogram wydarzeń, zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zaborze.

Obchody Tygodnia Bibliotek 2023 r.

1. 10 maja, godz. 17.00

Wymaluj sobie zakładkę do książki – warsztat dla dzieci (6-12 lat) z Sylwią Gromacką-Staśko

2. 11 maja, godz. 16.30

W pułapce myśli – spotkanie dla młodzieży z Magdą Mikołajczyk, autorką bloga „matko jedyna”

3. 11 maja, godz. 18.00

Spotkanie autorskie z Magdą Mikołajczyk – promocja książki „Jestem dość”

5. 8-15 maja (godziny otwarcia biblioteki)

Książka z biblioteką w tle – zabawa dla czytelników.

plakat tydzień bibliotek