CICER CUM CAULE, czyli TUWIM* na wesoło (i nie tylko) w wykonaniu TEATRU ZZA BORU!

Biblioteka w Zaborze, 24 listopada o godz. 18:00!

Wstęp wolny!

Reżyseria i opracowanie tekstu: Jan Fręś

Obsada:

– Lucyna Korczowska

– Irena Karkosz

– Weronika Dura

– Przemysław Tomaszewski

– Jan A. Fręś

Słowo wstępne: Kamilla Marchewska.

Nasza biblioteka zamieniła się w kawiarnię w stylu retro!
Co więcej, gościła ponownie wspaniały Teatr Zza Boru, który tym razem zaprezentował licznie przybyłej publiczności utwory Juliana Tuwima.
Śmiechom i zachwytom nie było końca! Zachwycał zaś i Tuwim – ponadczasowościom i humorem swych spostrzeżeń, i Aktorzy, którzy świetnie sobie poradzili z tekstami, będącymi nierzadko wyjątkowo trudnymi łamańcami językowymi.
Dziękujemy za kolejny uroczy wieczór!
Migawki z niego poniżej!

*Julian Tuwim (1894–1953) – polski poeta, jeden z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. Twórczość Juliana Tuwima niekwestionowanie wywarła bardzo duży wpływ na polską kulturę. Warto jednak zaznaczyć, że poeta nie pisał wyłącznie wierszyków dla dzieci. Wiele utworów Juliana Tuwima, takich jak, na przykład, wiersze o miłości, to formy literackie przeznaczone dla osób dorosłych. Chcąc bliżej zapoznać się z dorobkiem literackim poety, warto sięgnąć także po „Kwiaty polskie”, czyli poemat, w którym autor, pośrednio, przedstawiając skomplikowane i tragiczne losy bohaterów, staje twarzą w twarz z problemem polskiej historii oraz poemat „Bal w operze”, oparty w dużej mierze na elementach satyrycznych.

Tuwim