Cóż to była za zabawa…. 25 lutego b.r. – statek piracki z pełną załogą przepłynął z uśmiechem przez ocean.

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze, dzieci z klas I-III SP w Zaborze uczestniczyły w super interaktywnej zabawie wraz z „Teatrem Idy Ochockiej” .

Piratka Ida zabrała dzieci w podróż przez ocean, a atrakcjom nie było końca.

Najpierw statek piracki zawitał na Wyspę Morskich Igrzysk, gdzie młodzi piraci uczestniczyli w wyścigu płetwonurków, zdobywając zaszczytne złote i srebrne medale.

Następnym przystankiem był Biegun Polarny. Brrr jak tam zimno. Dla rozgrzania piraci mieli do wykonania kilka konkurencji m.in. taniec walca na łyżwach, jazda na nartach, skoki narciarskie, jazda na sankach oraz kulig z reniferami.

Na koniec pirackiej przygody uczniowie zwiedzili Podwodny Świat Oceanu, gdzie szukali muszelek  i słuchali pięknych melodii, wydobywających się z nich.

No i oczywiście, jak przystało na prawdziwych piratów, te wszystkie aktywności odbywały się z uśmiechem na twarzach oraz piosenką na ustach „Płynie nasz statek wzburzonym morzem…”.

Dziękujemy „Teatr Idy Ochockiej” za wspaniałą zabawę.