W ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki w dniu 24 kwietnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zaborze odbyło się spotkanie autorskie z rysownikiem, autorem książek dla dzieci Pawłem Wakułą. Wzięli w nim udział uczniowie dwóch klas trzecich szkoły podstawowej w Zaborze. Autor mówił o sobie i bohaterach swoich niezwykłych książek, opowiadał, jak powstaje książka, jak również odpowiadał na pytania dotyczące powodów pisania i tego, skąd bierze pomysły. Dzieci miały także okazję dowiedzieć się, jak funkcjonują zwierzęta w lesie i jakie środki bezpieczeństwa obowiązują w lesie ludzi.

Atrakcją spotkania były rysunki, które szkicował rysownik na żywo (postacie z bajek), na koniec zostały podpisane i zostawione na pamiątkę w bibliotece. Poinformował również, że wszystkie książki zostały wydane przez Lasy Państwowe w formie audiobooków. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci. Dzieci miały możliwość zakupu książek i otrzymania autografu z osobistą dedykacją. Rysunek autorstwa Pawła Wakuły, który powstał podczas spotkania (wraz z autografem) można obejrzeć w bibliotece. Zachęcamy także do wypożyczania cyklu opowieści historycznych dla dzieci – autorstwa Pawła Wakuły.