10 października w bibliotece w Zaborze gościła jedna z najsłynniejszych pisarek dla dzieci Renata Piątkowska, autorka m.in. słynnej książki o Gangu Słodziaków. Spotkanie było zorganizowane w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Dzieci mogły podczas spotkania dowiedzieć się, jaki cel przyświeca pisarzowi książek  dla dzieci: rozbawić, wzruszyć, opowiedzieć ciekawą historię. Pisarka opowiedziała ciekawą historię, jak zaczęła pisać książki. Otóż mieszkając z dziećmi za granicą nie miała dostępu do polskich książek, a ponieważ jej dzieci domagały się ich, sama zaczęła pisać. Dzieci mogły usłyszeć fragmenty książek pani Piątkowskiej w brawurowym, aktorskim wykonaniu Malwiny Kożurno. Podczas żywiołowo przeczytanych fragmentów dzieci mogły uczestniczyć m.in. w przezabawnych przygodach małej Rozalki. Renata Piątkowska opowiedziała też jedną z autentycznych historii opisanych w jej książkach o zwierzętach: o dzielnej kotce, która uratowała swoich pięcioro kociąt podczas sztormu na okręcie wojennym. Pisarka pokazała też dzieciom w przezabawny sposób proces powstawania książki: od autora aż po produkt końcowy, jaki można dostać w bibliotece lub księgarni, poprzez wszystkich specjalistów i instytucje, które uczestniczą w tym procesie. Dzieci same mogły się wcielić w role wydawcy, drukarza, korektora, ilustratora lub uczestniczyć w tym procesie w wyobraźni. Dzięki spotkaniu z Renatą Piątkowską mali uczestnicy doświadczyli, jak emocjonującą i ciekawą przygodą jest czytanie książek.