Nie ma nudnych dni, Opowiadania dla przedszkolaków, Gdyby jajko mogło mówić i inne opowiadania, Z przysłowiami za pan brat, czy Twardy orzech do zgryzienia, to tylko niektóre z pozycji książkowych dla dzieci autorstwa Renaty Piątkowskiej. Autorka gościła dzisiaj z zaborskiej bibliotece. W spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej w Zaborze.
Autorka opowiedziała w kilku słowach o swoich opowiadaniach, o warsztacie autora, oraz o drodze jaką musi przebyć pomysł na opowieść, do tego aby stać się książką. Przede wszystkim jednak gorąco zachęcała do czytania książek w ogóle. Z pomocą w tej aktywnej promocji książki przyszła jej Pani Malwina Kożurno, lektorka, która towarzyszy Pani Renacie w spotkaniach autorskich. Dzieci z żywym zainteresowaniem słuchały czytanych (w sposób pełen ekspresji) fragmentów opowiadań. Pisarka opowiedziała również o kilku bohaterach swoich książek, o tym jak szuka inspiracji do pisania. Szczególną uwagę poświeciła zwierzętom, uczulając dzieci na krzywdę jakiej często nasi czworonożni przyjaciele doznają. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji, zadając autorce pytania oraz opowiadając o własnych, czytelniczych gustach.

Po spotkaniu można było otrzymać od autorki wpis do książki.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.
Program realizowany we współpracy z Instytutem Książki.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 5Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 6Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 7Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 8Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 9Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 10Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 1