07 czerwca b.r.  zaborska biblioteka gościła Marcina Pałasza – pisarza dla dzieci i młodzieży, autora słuchowisk radiowych, zdobywcę nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”.
Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Zaborze, z udziałem dzieci z klasy III.
Nasz gość debiutował na rynku wydawniczym w 2004r. książką „Opowieści z Krainy Potworów?. Potem były kolejne i kolejne tytuły m.in. „Wszystko zaczyna się od marzeń”, „Licencja na zakochanie” czy też „Marcelka i szkolne sprawy”.
Pan Marcin Pałasz z dużą dozą humoru opowiadał o tym, jak zupełnym przypadkiem został pisarzem – postanowił napisać książkę dla swojego chrześniaka – Krzysia, który nie lubił czytać. Książka za namową przyjaciela trafiła do wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, które niedługo potem zakupiło prawa autorskie do jej wydania. A Krzyś od tej pory uwielbia czytać. Autor opowiadał o pracy pisarza, ilości czasu poświęconego na pisanie i pomysłach na fabułę, które czerpie z życia. Wyznał, ze najchętniej pisze powieści z humorem.  Wspomniał też o próbach napisania prawdziwego horroru, z którego ostatecznie wyszła zabawna opowieść zatytułowana „Straszyć nie jest łatwo”. Pan Marcin opowiedział też o swoim psie Elfie, którego przygarnął ze schroniska i ta historia stała się kanwą kilku książek bardzo lubianych przez młodych czytelników. Właśnie za „Sposób na Elfa” otrzymał w 2013r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.
Pan Marcin od pierwszej chwili zdobył sympatię uczniów i podzielił się ze wszystkimi swoim optymizmem. Dzieci co chwilę wybuchały śmiechem, słuchając o nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek. Uczestnicy z chęcią zadawali pytania naszemu gościowi i opowiadali o swoich domowych pupilach.  Zwieńczeniem spotkania była możliwość otrzymania autografu od Marcina Pałasza potem wszyscy ustawili się do pamiątkowego uśmiechniętego zdjęcia.
Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem