W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 11 maja b.r. gościem Zabór Biblioteka był Grzegorz Kasdepke, jeden z najchętniej czytanych polskich autorów książek dla dzieci i młodzieży. Niemal wszystkie z ponad jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. „Kacperiada…” , „Detektyw Pozytywka” czy „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”).
Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke cieszą się dużą popularnością i to zarówno wśród przedszkolaków jak i dzieci starszych, dlatego też z niecierpliwością oczekiwano na jego przyjazd.
Spotkanie z uczniami klas pierwszej, drugiej i trzeciej Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaborze przebiegało w fantastycznej atmosferze, a pełne humoru wypowiedzi autora spotkały się z pełnym zrozumieniem uczestników spotkania.
W trakcie wizyty pan Grzegorz opowiadał o napisanych przez siebie książkach. Przeczytał również fragment opowiadania z książki „Bezu-Bezu” .
W pewnym momencie spotkanie przerodziło się w swego rodzaju konferencję prasową, ponieważ pan Grzegorz zachęcił dzieci do zadawania pytań, obiecując odpowiedzieć na wszystkie. Dzieci zasypywały autora mnóstwem pytań. Chciały wiedzieć m. in., ile książek napisał, skąd bierze pomysły, jak długo pisze , jakie potrawy lubi, czy ma problemy z ortografią… Autor z niebywałą swadą odpowiadał na wszystkie pytania słuchaczy. Chociaż niektóre były bardzo zaskakujące!
Po spotkaniu Pan Grzegorz przeżywał prawdziwe oblężenie rozdając autografy, które umieszczał na książkach (można było kupić na miejscu), zeszytach, pamiątkowych zakładkach.
Dziękujemy Grzegorzowi Kasdepke i mamy nadzieję na kolejne spotkanie…
„Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.
pisarz Grzegorz KasdepkeSpotkanie autorskie z G. KasdepkeSpotkanie autorskie z G. KasdepkeSpotkanie autorskie z G. KasdepkeSpotkanie autorskie z G. KasdepkeSpotkanie autorskie z G. KasdepkeSpotkanie autorskie z G. KasdepkeSpotkanie autorskie z G. KasdepkeKsiążki G. KasdepkeAutograf G. Kasdepke logo DKK