21 kwietnia w Zabór Biblioteka, odbyło się bardzo ciekawe spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel – muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach takich jak Janusz Korczak, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin czy Wanda Rutkiewicz.
Książki pisarki otrzymały wiele prestiżowych nagród, m.in. „Wszystko gra” wydawnictwa Wytwórnia otrzymała Bologna Ragazzi Award – jedną z najważniejszych nagród, przyznawanych wydawcom książek. To nagroda porównywana do Oskara w świecie filmowym.
Pani Anna ma również świetny kontakt z młodzieżą, szybko nawiązała kontakt ze słuchaczami, którzy podczas tego spotkania, zapoznali się z twórczością pisarki oraz poznali ciekawe informacje dotyczące życia “Wielkich Polaków” m.in. Fryderyka Chopina.
Po wspaniałych opowieściach pisarka odpowiadała na liczne i czasem zaskakujące pytania zadawane przez dzieci.
Na zakończenie można było zakupić książki autorki oraz otrzymać autograf z dedykacją .
Spotkanie odbyło się w ramach DKK – Dyskusyjny Klub Książki.
„Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel
Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-RydelSpotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel
Logo DKK