14 maja b.r. w bibliotece w Zaborze  odbyło się spotkanie autorskie z Haliną Bohutą-Stąpel, zielonogórską autorką wierszy, piosenek kabaretowych i piosenek satyrycznych.  Artystka promowała swoją książkę Szacun, panie Jurandot!, zawierającą ballady podwórkowe na wesoło. Wydawcą książki jest Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry Winnica. Publikacja jest formą uhonorowania Haliny Bohuty-Stąpel za zwycięstwo w Konkursie Literackim o Tematyce Zielonogórskiej w 2017 roku. Podczas wieczoru autorskiego zaprezentowane zostały ballady, które znalazły się w tomiku, m.in. Ballada o Wilhelminie z gminy Zabór:

Hej, zaśpiewajmy wspólnie balladę
o jednej znanej dziewicy,
co była piękna, miała ogładę
i żyła w tej okolicy*.

Książka zawiera autentyczne zielonogórskie ballady podwórkowe, także o znanych lokalnych postaciach: Ballada o Jolancie Pytel, Zielonogórska ballada o Januszku, Ballada o drobnych przedsiębiorcach z Konfinu, Ballada o krowie z Gorzowa oraz wiele innych.
Halina Bohuta-Stąpel deklamowała swoje utwory z dużą dozą humoru, opowiadała o planach pisarskich oraz o innych swoich dokonaniach.
Książkę można wypożyczyć w bibliotece w Zaborze.

*konkretnie chodzi o gminę Zabór, fragment Ballady o Wilhelminie z gminy Zabór, Szacun, panie Jurandot!