16 września 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze zaprosiła „Teatr Bałałajkę”, który wystąpił ze spektaklem „Matylda”. Przedstawienie adresowane do młodzieży szkolnej, zgromadziło całą salę publiczności.
Spektakl w reżyserii Patrycji Sowińskiej opowiedział o takich wartościach jak szacunek i przyjaźń. Szacunek jest podstawą dobrych relacji między ludźmi i dobrego samopoczucia, a to pozwala nam żyć harmonijnie, pożytecznie i szczęśliwie. Przyjaźń w życiu człowieka jest wartością bezcenną. A bywa, że my : „W popychu, w pośpiechu, w zaduchu niszczymy przyjaciół w podmuchu …. Jednak lekarstwo na to jest jedno – myśl, że w każdym człowieku znajduje się dobro, choć nie jest ono zawsze widoczne.
🎭 Teatr Bałałajka
🎭 Reżyseria: Patrycja Sowińska
🎭 Obsada: Klaudia Bednarska, Blanka Fijałkowska, Jagoda Jadłoś, Jakub Jabłoński, Szymon Rogoziński, Michał Staniszewski
Spektakl MatyldaSpektakl MatyldaSpektakl MatyldaSpektakl MatyldaSpektakl MatyldaSpektakl MatyldaSpektakl MatyldaSpektakl Matylda