Dnia 18 czerwca b.r. w zaborskiej Muszli koncertowej odbył się spektakl „I nam wolno śpiewać też – piosenki nieco zapomniane”, w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt, w skład którego wchodzą: Beata Beling, Kinga Kaszewska-Brawer, Artur Beling i Ludwik Schiller.
Wykonawcy zaprezentowali tzw. pieśni dziadowskie. Specyficzna estetyka „dziadowska” jest źródłem komizmu, wykorzystywanym przede wszystkim w twórczości estradowej i kabaretowej.  Zapomniane melodie przedwojenne i wojenne  idealnie wkomponowały się w dzisiejszy występ kabaretowo-satyryczny.  Zebrani uczestnicy wspólnie z wykonawcami mieli okazję zaśpiewać takie melodie jak „Ballada o pannie Franciszce”, „Ballada o królu Edwardzie i pani Simpson”, „Cztery mile za Warszawą”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Ballada o jednej Wiśniewskiej” i wiele innych.
Koncert bardzo podobał się uczestnikom. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po spektaklu była możliwość skosztowania kulinarnych specjałów inspirowanych kuchnią wojenną i przedwojenną m. in. pasztet z soczewicy, babka ziemniaczana, kotleciki z ciecierzycy, domowym sposobem wypiekany chleb z masłem ziołowym. A te wszystkie pyszności zostały przygotowane dzień wcześniej na warsztatach kulinarnych.
Wszystkie atrakcje przygotowane zostały w ramach projektu „Muzyczno-kulinarne podróże w przeszłość w  gminie Zabór”, współorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborze oraz bibliotekę.

Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji Orlen, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi”.

Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu Relacja ze spektaklu