Dnia 21 maja b.r. w zaborskiej Muszli koncertowej odbył się spektakl „Zapomniane melodie”, w wykonaniu zespołu Clover Band, w skład którego wchodzą: Przemysław Tryniszewski, Katarzyna Pusowska, Dariusz Cetner i Stanisław Zimniewicz.
Zapomniane melodie przedwojenne i wojenne – ballady podwórkowe, zostały uatrakcyjnione gawędą historyczną , co umożliwiło sentymentalne powroty w przeszłość, w czasy ważne dla historii i kultury polskiej.  Zebrani uczestnicy wspólnie z wykonawcami mieli okazję zaśpiewać takie melodie jak „Sen o Warszawie”, „Dziś idę walczyć – Mamo!”, „Tylko we Lwowie”, „Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla”, „Warszawa”, „I to i owo”, „Bal na Gnojnej”, „Dobranoc, oczka zmruż” i wiele innych.
Koncert bardzo podobał się uczestnikom. Wykonawcy zostali nagrodzeni brawami oraz prośbami o bis.
Po spektaklu była możliwość skosztowania kulinarnych specjałów inspirowanych kuchnią wojenną i przedwojenną m. in. pasztet ziemniaczany, brownie z fasoli, domowym sposobem wypiekany chleb z masłem ziołowym. A te wszystkie pyszności zostały przygotowane dzień wcześniej na warsztatach kulinarnych.
Wszystkie atrakcje przygotowane zostały w ramach projektu „Muzyczno-kulinarne podróże w przeszłość w  gminie Zabór”, współorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborze oraz bibliotekę.

Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji Orlen, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi”.

Relacja ze spektaklu