10 maja 2019 r. odbył się Rodzinny Piknik Biblioteczny „Biblioteka Pasji”. Główną intencją biblioteki oraz współorganizatorów było pokazanie mieszkańcom, że biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek, lecz również miejsce spotkań, które połączy edukację z hobby. To kulturalna przestrzeń, w której każdy może realizować swoje pasje i opowiadać o nich innym.
Tym samym podczas Rodzinnego Pikniku Bibliotecznego gościliśmy mieszkankę gminy Panią Joannę Łebek, która zaprezentowała sztukę rękodzieła: piękne koronkowe serwety, figurki, wianki, a także bukiety wykonywane z bibuły. W bibliotece wystawiona jest także eskpozycja rękodzielnicza – Inspiracje z okazi Dnia Mamy Pani Janiny Bernas, florystki i przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Czarnej.
Ogromnym zainteresowaniem miłośników gier planszowych cieszyły się rozgrywki w scrabble. W Bibliotece Pasji można także ćwiczyć, panie uczęszczające na zajęcia sportowe zaprezentowały krótki pokaz układu dance pilates. O aktywność fizyczną zatroszczyli się strażacy z OSP w Zaborze, organizując konkurencje sportowe z nagrodami. Natomiast Klaun Wesołek zadbał o to, aby uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych najmłodszych. W trakcie pikniku przygotowany był stolik pasji, gdzie odbywały się warsztaty Cardmaking, czyli sztuka tworzenia ozdobnych kartek, w trakcie których dzieci miały możliwość wykonania laurek z okazji zbliżającego się święta wszystkich mam. W ramach popularyzacji czytania bajek dzieciom, pan Jarosław Napieralski przeczytał książkę Jana Ivensa „Wiktor i duchy”. Dostępne było również stoisko bookcrossing, czyli wymiana książek.
W czasie pikniku mieszkańcy delektowali się pysznościami przygotowanymi przez czytelników. Tym samym możemy stwierdzić, że Biblioteka Pasji to miejsce również dla amatorów kulinariów.
Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem” zapraszała do udziału w kolejnej edycji  konkursu na mikrodotacje w ramach projektu „Startuj z FIO – nowy początek”, edycja 2019. Wydarzeniem wieńczącym Rodzinny Piknik Biblioteczny był koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Przemysława Szczotko, który zaprezentował swoje kompozycje z głębokim przekazem.
Podsumowując, Biblioteka Pasji to miejsce otwarte dla wszystkich, skupiające zarówno amatorów tradycyjnego czytelnictwa, jak również ludzi odznaczających się kreatywnością. Zaprezentowane zostały mieszkańcom możliwości biblioteki jako przestrzeni dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Aczkolwiek należy nadmienić, iż oferta zaprezentowana podczas pikniku nie odzwierciedla całej gamy aktywności realizowanej w bibliotece.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na najlepsze ciasto piknikowe, dziękujemy mieszkańcom, za tak liczne przybycie oraz zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.