1 czerwca 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zaborze odbyło się spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem.

„Językowe pogadanki o tym, co nas śmieszy”

Profesor Jerzy Bralczyk to polski językoznawca specjalizujący się w języku mediów, reklamy i polityki. Autor słowników i licznych publikacji językoznawczych, a także wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Od lat popularyzuje wiedzę o języku polskim i jego poprawności w programach telewizyjnych, radiowych, w prasie oraz na swoim blogu.

W Zaborze wraz z Jerzym Bralczykiem wystąpił Michał Ogórek – dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny i krytyk filmowy.

Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem na długo pozostanie w naszej pamięci. Obfitowało w ciekawe anegdoty, zabawy słowem, inteligentne dialogi i żarty. Wydaje się, że po rozbawionych twarzach publiczności najlepiej widać, jak wspaniały był to wieczór.

Zapraszamy na fotorelację.

BralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykBralczykOgórekBralczykBralczykBralczyk