My uczniowie drugiej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY❗️
Dnia 29 stycznia 2024 r., we współpracy z Biblioteką szkolną Szkoły Podstawowej w Zaborze odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy II 💗.
📗Specjalnie na tę okazję uczennice starszych klas przygotowały część artystyczną, podczas której uczniowie klasy II odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Szewczyk Dratewka, Pinokio, Kot w butach, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Sierotka Marysia.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
📘Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi Czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.
📕Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki publicznej i szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania – bo czytanie jak widać poniżej uskrzydla.
pasowanie na czytelnika