Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka znalazła się wśród zwycięzców konkursu regrantingowego w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura, koordynowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury.
W wrześniu biblioteka we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zaborze realizuje projekt Opowieści z Kraju Kwitnącej Wiśni – wokół kultury japońskiej. Zajęcia odbywają się w różnych grupach warsztatowych i są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. A są to m.in. warsztaty teatralne (teatr japoński), plastyczno – manualne (między innymi ikebana, czyli japońska sztuka układania kwiatów) oraz literackie (tworzenie haiku – japońskich wierszy).

25 września o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do sali wiejskiej w Zaborze na spotkanie podsumowujące realizowany projekt Opowieści z Kraju Kwitnącej Wiśni – wokół kultury japońskiej. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę efektów pracy młodzieży na warsztatach. Ponadto dzieci zaprezentują minispektakl teatu japońskiego. Swoją obecnością zaszczyci nas również pan Andrzej Żywień, były pracownik konsulatu polskiego w Japonii, który w bardzo ciekawy sposób opowiada o swoich doświadczeniach z pobytu w tym kraju, a także zaprezentuje zbiór prywatnych fotografii obrazujących ciekawe aspekty pobytu w Japonii. Przewidziany jest również konkurs wiedzy o Japonii dla dzieci. Na koniec zapraszamy wszystkich uczestników na poczęstunek w stylu japońskim.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – województwo lubuskie.