Informujemy naszych czytelników, że po reinstalacji, już od 14 września, została uruchomiona multiwyszukiwarka Integro, która zastąpi dotychczas wykorzystywany katalog Opac.
Nowa wersja katalogu pozwoli na szybsze i sprawniejsze przeszukiwanie naszych zbiorów. Intuicyjny sposób obsługi podobny jest do sposobów korzystania z najpopularniejszych wyszukiwarek informacji (takich jak Google) czy sklepów internetowych. Po wpisaniu w polu wyszukiwań słowa kluczowego, zostaną wyświetlone wszystkie zbiory, które są z nim powiązane. Czytelnik ma możliwość ograniczenia wyników wyszukiwania za pomocą wybranych filtrów (m.in. typu publikacji, autora, tematu czy roku wydania). Istotne jest to aby znając dokładny tytuł skorzystać z podpowiedzi i ująć go w cudzysłów ? wówczas uzyskujemy dokładną odpowiedź. Natomiast niedokładne sprecyzowanie hasła, literówki, błędy ortograficzne nie są już problemem dla Integro ? system dopasuje sposób selekcji, by ostatecznie znaleźć pozycję najbliższą wyświetlonej frazie.
Integro, podobnie jak Opac, umożliwia czytelnikowi samodzielne zamawianie, rezerwowanie i prolongowanie materiałów bibliotecznych, umożliwia zmianę adresu e-mail lub hasła, pozwala sprawdzić termin oddania wypożyczanych zbiorów, dowiedzieć się o naliczonych karach, przesłać wyniki przeszukiwań drogą elektroniczną
Mamy nadzieję, że nowy katalog pozwoli Państwu w prostszy i szybszy sposób dotrzeć do informacji o naszych zbiorach.

W razie jakichkolwiek problemów, pytań związanych z nową wyszukiwarką prosimy o kontakt telefoniczny  bądź mailowy z biblioteką.