W piątek, 8 września 2023 r.  zaprosiliśmy mieszkańców gminy Zabór na kolejną, dwunastą edycję ogólnopolskiej  akcji  Narodowe Czytanie.
Spotkanie odbyło się w Bibliotece w Zaborze, gdzie zaproszeni goście, czytelnicy i mieszkańcy gminy wzięli udział w artystycznym czytaniu „NAD NIEMNEM” Elizy Orzeszkowej.

W tegorocznej edycji czytali aktorzy Teatru Zza Boru oraz sympatycy biblioteki:

Jan Fręś
Kinga Krauz-Napieralska
Lucyna Korczowska
Ewa Lekka
Ewa Ksenycz
Weronika Dura
Jarosław Napieralski
oraz Leszek Jenek.

Dziękujemy za wybór fragmentów, adaptację i reżyserię – Jan Fręś podjął się niełatwego zadania i wyszło wspaniale! Dziękujemy aktorom za cudne kostiumy i wzruszenia, które stały się naszym udziałem za sprawą Waszych niesamowitych interpretacji!

I dziękujemy publiczności, która nie dała się odstraszyć być może nie najlepszym szkolnym wspomnieniom związanym z tą lekturą i dała Elizie Orzeszkowej drugą szansę.
Całość widowiska wzbogaciła nastrojowa muzyka.

Narodowe CzytanieNarodowe Czytanie