Moc emocji za nami!
A to za sprawą finału Lubuskich Konfrontacji Artystycznych na poziomie gminnym. 26 marca w murach biblioteki odbył się konkurs w kategorii Recytacja oraz wręczenie nagród, nominacji i wyróżnień laureatom pozostałych kategorii – Plastyki, Fotografii oraz Piosenki.
To kulturalne wydarzenie otworzyli pani dyrektor Kamilla Marchewska oraz wójt Gminy Zabór, pan Robert Sidoruk, który objął patronat nad tym wydarzeniem.
Następnie odbyły się prezentacje wszystkich śmiałków, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie.
Jury w składzie:
• Magdalena Mikołajczyk – pisarka, autorka książki „Jestem dość”, artystka kabaretowa i blogerka Matko jedyna – magdalena mikołajczyk
• Sylwia Misiak – dziennikarka redakcji informacji radia Zachód oraz propagatorka rodzicielstwa bliskości
• oraz Jan Fręś – polonista, teatrolog, pisarz, krytyk teatralny, pedagog, prowadzący autorski teatr nieprofesjonalny Teatr Zza Boru
przyznało nominacje do eliminacji powiatowych oraz wyróżnienia, a także wspaniale omówiło każdy z występów.
🏆NOMINACJE (Recytacja):
I KATEGORIA – Ada Augustyniak oraz Maria Markuczak
II KATEGORIA – Aleksandra Masternak
III KATEGORIA – Małgorzata Sokołowska
🎖WYRÓŻNIENIA:
Hanna Nabijacz
Tymoteusz Dominiczak
Tobiasz Gąsior
Radosław Domański
🧡Dziękujemy wszystkich uczestnikom konkursu oraz wspaniałemu jury!
💜Gratulujemy osobom wyróżnionym!
💚 Trzymamy kciuki za osoby nominowane do etapu powiatowego, który odbędzie się 17 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach! 💪
Gratulujemy również nominacji w kategorii Fotografia – otrzymał ją Tymoteusz Dominiczak 🏆
oraz w kategorii Piosenka. Tu gromkie brawa i przepustkę do następnego etapu otrzymali:
🏆II KATEGORIA – Dominik Targowski
🏆IV KATEGORIA – Zuzanna Krajewska
🏆NOMINACJE (Plastyka):
I KATEGORIA – Jagoda Mieczyńska
II KATEGORIA – Julia Srożak
III KATEGORIA – Maja Wolnicka
IV KATEGORIA – Kuba Wojtacha
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Wszystkim uczestnikom mówimy: do zobaczenia za rok!
LKA