Dnia 30 czerwca 2022 r. w zaborskiej muszli koncertowej odbył się koncert „Muzyka przedwojenna”, w wykonaniu Orkiestry Tanecznej Wihajster. Zespół „Wihajster” składa się z dziesięciu osób, grających na klasycznych instrumentach dętych. Ma w swoim repertuarze zaaranżowane na dęty skład i głos żeński melodie XX-lecia międzywojennego. Szlagiery przedwojennych polskich filmów, rewii, operetek, ale i melodie mniej znane szerszej publiczności.

Wykonane utwory z kanonu muzyki filmowej XX – lecia międzywojennego umożliwiły sentymentalne powroty w przeszłość, w czasy ważne dla historii i kultury polskiej.  Zebrani uczestnicy wspólnie z wykonawcami mieli okazję zaśpiewać takie melodie jak „Nic o Tobie nie wiem”, z filmu „Włóczęgi” (1939 r.),  „Zapomnisz o mnie”, rewia „1000 pięknych dziewcząt ” (1929 r.), „Jedna jedyna”, z filmu „Kobiety nad przepaścią” (1938 r.), „Każdemu wolno kochać”, z filmu o tym samym tytule (1932 r.), „Dla ciebie chcę być biała”, z filmu „Czarna Perła” (1934 r.), czy też „To ostania niedziela” (1935 r.).

Koncert bardzo podobał się uczestnikom. Wykonawcy zostali nagrodzeni brawami oraz prośbami o bis.

koncert zespołu WihajsterKoncert zespołu Wihajsterkoncert zespołu Wihajsterkoncert zespołu Wihajsterkoncert zespołu Wihajster