Dnia 05 listopada 2021 r. w Lubuskim Centrum Winiarstwa odbył się koncert patriotyczny „Tradycja w pieśniach”, w wykonaniu zielonogórskiego chóru „Con Spirito”, przy akompaniamencie Juliana Tatarynowicza.
Zespół „Con Spirito” działa od 2014 r., ma na koncie ponad 100 koncertów w Polsce i zagranicą. Przez kilka lat działalności w chórze zgromadziła się grupa ludzi – pasjonatów muzyki i wspólnego wielogłosowego śpiewania.
Listopadowy koncert stał się okazją do sięgnięcia do pieśni niepodległościowych oraz partyzanckich. Publiczność mogła usłyszeć znane piosenki takie jak: „Warszawianka”, „Rota”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie”, „Maki”, „Deszcz jesienny”, czy też „Modlitwa za Polskę”. Na zakończenie chór zaprosił zgromadzoną publiczność do wspólnego zaśpiewania pieśni patriotycznej „Piękna nasza Polska cała”. Tekst tej pieśni wychwala polskie krajobrazy, kulturę i tradycje. Wspólnie została zaśpiewna również pieśń wojskowa „Wojenko, wojenko”, która znalazła szczególne miejsce w sercach żołnierzy polskich.
Występ chóru „Con Spirito” bardzo podobał się publiczności i na pewno na długo zapisze się w pamięci.

Chór Con Spirito 1Chór Con Spirito 2Chór Con Spirito 3Chór Con Spirito 4