W dniach 5 – 7 lutego w biblioteka wraz z sołectwem Zabór, Proczki zorganizowała „Baśniowe Ferie”. Pierwszego dnia wybraliśmy się na „Wyprawy książkowe w krainy baśniowe”. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania baśni „Kwiat paproci”. Dzieci z uwagą wysłuchały tekstu. Następnie porozmawialiśmy o przemianie głównego bohatera, która dokonała się w nim po znalezieniu magicznego kwiatu i zastanawialiśmy się, czy ta przemiana była korzystna, czy też nie. Kolejnym punktem naszych zajęć było wykonanie papierowych kwiatów paproci, Nasze spotkanie zakończyliśmy odszukaniem morału w omawianej baśni. Dzieci wspólnie doszły do wniosku, że szczęśliwy i bogaty jest ten, kto pomaga innym.
Drugiego i trzeciego dnia ferii tworzyliśmy sylwetki bajkowych bohaterów z masy solnej. I tak, dzięki dziecięcej wyobraźni powstały: złote rybki, chatka Baby-Jagi, żaba, dinozaur, pszczółka, łabędź i duszki.
W międzyczasie dzieci rywalizowały w grach logicznych, językowych, jak również chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych: Twister, „Gorące krzesła”, „Bieg po buty” oraz „Głuchy telefon”.
Nasze ferie zakończyliśmy wręczeniem dyplomów czytelnika dla każdego uczestnika oraz drobnych upominków rozwijających pamięć i myślenie.

 

Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie Baśniowe ferie