Prezentujemy książkowy NIEKALENDARZ, czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc.
Zachęcamy do wzięcia udziału w wyzwaniu dotyczącym czytania 7 minut dziennie!
Kto podejmie wyzwanie ❓
Zabór Biblioteka bierze udział w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. 💪
NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.
KWIECIEŃ POWROTÓW 🪻
Oto kilka propozycji na realizację wyzwania w KWIETNIU:
🪻 2 kwietnia to urodziny H.Ch. Andersena i Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Przeczytaj z tej okazji ulubioną baśń Andersena!
🪻 Przejrzyj atlas ptaków i odszukaj w nim jakie gatunki wracają do nas właśnie z ciepłych krajów.
🪻 22 kwietnia to Dzień Ziemi. Spraw jej prezent, czytając piękną książkę o przyrodzie na świeżym powietrzu.
Czytaj 7 minut dziennie !
kwiecień