Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze już 14 czerwca o godz. 9:00 zaprasza dzieci na spotkanie autorskie z najwspanialszą ciocią na świecie – Elizą Piotrowską!

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Autorka między innymi serii książek o Cioci Jadzi – „Ciocia Jadzia”, „Ciocia Jadzia. Tęcza”, „Ciocia Jadzia. Szkoła”, „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Ciocia Jadzia w Rio”, „Ciocia Jadzia na wsi”, „Ciocia Jadzia w Transylwanii” oraz „Stare radio. Wszystko gra! (2020r.), „Święta królowa Jadwiga” (2020r.), „To MY dzieci świata” (2018 r.), „Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może!” (2017 r.) i wielu, wielu innych. Tłumaczka książeczek dla najmłodszych z serii Tupcio Chrupcio.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek pisarki. Ceny od 18 zł do 35 zł.

Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Jest to program realizowany we współpracy z Instytutem Książki.

Dofinansowany ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Eliza Piotrowska

Belka DKK 2024