Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem!

„Językowe pogadanki o tym, co nas śmieszy”

Profesor Jerzy Bralczyk to polski językoznawca specjalizujący się w języku mediów, reklamy i polityki. Autor słowników i licznych publikacji językoznawczych, a także wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Od lat popularyzuje wiedzę o języku polskim i jego poprawności w programach telewizyjnych, radiowych, w prasie oraz na swoim blogu.

W Zaborze wraz z Jerzym Bralczykiem wystąpi Michał Ogórek – dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny i krytyk filmowy. Taki duet to gwarancja wielu anegdot, humoru i dużej dawki wiedzy podanej w bardzo swobodny sposób.

Wydarzenie pod hasłem „Językowe pogadanki o tym, co nas śmieszy” odbędzie w czwartek (01.06.) o godzinie 20:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zaborze (ul. Lipowa 1).

Wstęp jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY 🤗