News

W dniach 5 - 7 lutego w biblioteka wraz z sołectwem Zabór, Proczki zorganizowała "Baśniowe Ferie". Pierwszego dnia wybraliśmy się na "Wyprawy książkowe w krainy baśniowe". Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania baśni "Kwiat paproci". Dzieci z uwagą wysłuchały tekstu. Następnie porozmawialiśmy o przemianie głównego bohatera, która dokonała się w nim po znalezieniu magicznego kwiatu i zastanawialiśmy się, czy ta przemiana była korzystna, czy też nie. Kolejnym punktem naszych zajęć było wykonanie papierowych kwiatów paproci, Nasze spotkanie zakończyliśmy odszukaniem morału w omawianej baśni. Dzieci wspólnie doszły do wniosku, że szczęśliwy i bogaty jest ten, kto pomaga innym.
Drugiego i trzeciego dnia ferii tworzyliśmy sylwetki bajkowych bohaterów z masy solnej. I tak, dzięki dziecięcej wyobraźni powstały: złote rybki, chatka Baby-Jagi, żaba, dinozaur, pszczółka, łabędź i duszki.
W międzyczasie dzieci rywalizowały w grach logicznych, językowych, jak również chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych: Twister, "Gorące krzesła", "Bieg po buty" oraz "Głuchy telefon".
Nasze ferie zakończyliśmy wręczeniem dyplomów czytelnika dla każdego uczestnika oraz drobnych upominków rozwijających pamięć i myślenie.Powrót do strony głównej