Biblioteka wraz z Urzędem Gminy w Zaborze zapraszają na jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze. Uroczystość odbędzie się 17 października 2019 r. o godz. 15.00 w sali wiejskiej w Zaborze. W programie: prezentacja, film o bibliotece, zrealizowany we współpracy z grupą filmową Szkoły Podstawowej w Zaborze, występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zaborze, wiersz konkursowy o Zaborze, ogłoszenie wyników konkursu na logo biblioteki, wystawa zdjęć historii Zaboru, poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnej i Zaborze, koncert ballad w wykonaniu aktora scen warszawskich Lecha Dyblika oraz podziękowanie i wręczenie nagród osobom, które przyczyniły się do rozwoju biblioteki. W roli prowadzącej wystąpi Halina Bohuta-Stąpel, zielonogórska publicystka i poetka.
Impreza jest organizowana ze środków finansowych Urzędu Gminy Zabór oraz Lokalnej Grupy Działania "Między Odrą a Bobrem" oraz Pracowni Sielanka.