Startuje druga edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek", którego celem jest promowanie czytelnictwa wsród dzieci i zachęcanie rodziców do wspólnego czytania. Od września zapraszamy do naszej biblioteki wszystkie dzieci z roczników 2013-2016. Mali Czytelnicy otrzymają na własność wyprawkę czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika, do zbierania specjalnych naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem miniumum jednej książki, dziecko otrzyma naklejkę, po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzająceym jego czytelnicze zainteresowania. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" realizowana jest przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z bibliotekami, które wyraziły chęć udziału w projekcie.