"Mała książka - wielki człowiek" - to projekt, którego celem jest promowanie czytelnictwa wsród dzieci i zachęcanie rodziców do wspólnego czytania. W tym roku po raz kolejny zapraszamy do naszej biblioteki wszystkie dzieci z roczników 2014-2017 wraz z rodzicami. Mali Czytelnicy otrzymają na własność wyprawkę czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika, do zbierania specjalnych naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem miniumum jednej książki, dziecko otrzyma naklejkę, po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Jednocześnie informujemy, że dzieci, które zaczęły brać udział w projekcie w zeszłym roku, nadal uczestniczą w nim, wypożyczają książki i zbierają naklejki.
Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" realizowana jest przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z bibliotekami, które wyraziły chęć udziału w projekcie.